Skip links

Grecja - Olimpic Beach

I turnus: 18.07. – 28.07.2018r. (wiek 12-18 lat) – 11 dni
Uwaga! konieczny jest paszport lub dowód osobisty

Grecja  jest krajem górzystym z górującym, osławionym w pieśniach i mitach – Olimpem. W Grecji występuje klimat podzwrotnikowy śródziemnomorski, który charakteryzuje się długimi i gorącymi, a jednocześnie suchymi latami oraz w miarę łagodnymi, wilgotnymi zimami.

Olimpic Beach – miasteczko położone jest w centralnej części Riwiery Olimpijskiej nad Zatoką Temajską, w sąsiedztwie Paralii, ok. 8 km od Katerini i 70 km od Salonik. Słynie z niezwykle pięknych i wygodnych piaszczystych plaż. Szeroka oferta sportów wodnych, błękitna, czysta woda, świetna lokalizacja na dłuższe i krótsze wycieczki, wiele możliwości spędzania wolnego czasu sprawiają, że jest to miejsce przyciągające w sezonie rzesze turystów. Gościnność mieszkańców, rodzinna atmosfera i nieco niższe ceny to niewątpliwe atuty tego miejsca. To także znakomita baza wypadowa na wycieczki fakultatywne, by podziwiać najpiękniejsze zabytki starożytnej Hellady i średniowiecznego Bizancjum.

Nocleg

Hotel Dia*** – zakwaterowanie w pokojach 3,4,5 osobowych (w niektórych pokojach łóżka podwójne – oddzielne materace i pościel) z pełnym węzłem sanitarnym, lodówką, TV, WiFi. Każdy pokój posiada swój balkon. Pokoje wyposażone są w klimatyzacje dostępną na życzenie gości za dopłatą (6 euro na dzień /pokój). Do dyspozycji gości hotelu basen oraz bezpłatne leżaki na terenie basenu a także patio będące miejscem relaksu i wypoczynku. Hotel położony jest w odległości 450m od morza. Odległość do centrum miasta wynosi około 200 metrów.

WIĘCEJ O HOTELU DIAS

Oferta obejmuje

ZAKWATEROWANIE

8 noclegów w Olimpic Beach Hotel Dias.

WYŻYWIENIE

Na miejscu 3 posiłki dziennie.

OPIEKA 24h

Opieka pedagogoiczna, medyczna, ubezpieczenie.

TRANSPORT

Zapewniamy transport w obie strony. Możliwość zakupu posiłku w czasie przejazdu autokarem we własnym zakresie (koszt jednego posiłku około 5 - 10 euro).

Program

Dzień 1

Wyjazd z Przemyśla, Rzeszowa i innych miast Podkarpacia.

Dzień 2

Przyjazd do ośrodka – zakwaterowanie w pokojach około godziny 14.00, sprawy organizacyjne, obiad, zapoznanie z okolicą, przywitanie z morzem, kolacja, nocleg.

Dzień 3

Zapoznanie się z okolicą, zwiedzenie miasteczka, następnie pobyt na plaży, talet show, gry miejskie z mega zadaniami w dzień i w nocy.

Dzień 4

Wycieczka na Olimp – mityczna siedziba dwunastu bogów, Park Narodowy uznany przez UNESCO zabytkiem międzynarodowej biosfery. Niepowtarzalne widoki i okazja do zwiedzenia urokliwej okolicy. Zwiedzanie Panteleimonos – miasteczka o wspaniałym, jedynym w swoim rodzaju klimacie, Litochoro oraz weneckiej twierdzy Platamon Castle – Zamek Platamonas został wzniesiony w X wieku przez krzyżowców. Stanowił warownię szlaku łączącego Grecję z Macedonią. W 1470 został zdobyty przez Wenecjan, a w 1556 przez Turków. Był jednym z największych zamków warownych w Grecji.

Dzień 5

Swimming FUN – czyli możliwość relaksu „do góry brzuchem” lekko unosząc się na basenowej wodzie albo coś dla aktywnych – Swimming Aerobik przy skocznych rytmach muzyki, plażowanie, gry i zabawy terenowe. Wieczorem dyskoteka.

Dzień 6

Wycieczka autokarowa na Meteory do “wiszących klasztorów” tak zwanego ósmego cudu świata. Nieprawdopodobne wrażenia zwiedzania unikalnego na skalę światową masywu skalnego z “przylepionymi” do niego bizantyjskimi klasztorami. Ponadto wizyta w prawdziwej wytwórni bizantyjskich ikon, połączona z pokazem metod ich wytwarzania oraz możliwością zakupów.

Dzień 7

Wycieczka autokarowa do Katerini Stolica Regionu Riwiera Olimpijska, gdzie podziwiać możemy katedrę Thia Analipsi, kościół świętej Katarzyny oraz Pondian Museum. Plażowanie , siatkówka plażowa, konkursy wiedzy o Grecji, gry terenowe, quizy.

Dzień 8

Wycieczka do Salonik – greckiej stolicy Bizancjum.

Dzień 9

Plażowanie, bitwa balonowa, turniej sportowy, gry zabawy.

Dzień 10

Po śniadaniu wykwaterowanie z obiektu, czas wolny. Około godz.12.00 wyjazd w drogę powrotną.

Dzień 11

Powrót do Polski w godzinach popołudniowych.

WAŻNE INFORMACJE

Czas przejazdu: ok. 24-26 godzin.
Czas lokalny: czas polski + 1 godzina.
Waluta: euro (EUR).
Orientacyjne ceny: woda mineralna 1,5l – 1 euro, sok owocowy 2l – 3 euro, lody – 1 euro, obiad w restauracji od 5 euro, Coca-Cola 0,33 l – 1,40 euro.
Siesta: w godzinach popołudniowych (14-17) zamykane są sklepy i biura, otwiera się je ponownie w godzinach późnego popołudnia. 
SPRAWDŹ NASZE POZOSTAŁE OFERTY

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Okręgowy w Przemyślu

+48 16 678 33 82

tpd@o2.pl

Plac Dominikański 3, 37-700 Przemyśl

Nr konta PKO S.A. 06 1240 2568 1111 0000 3629 4233

Wypoczynek Świetlica Zbiórka do puszek
Return to top of page